Strona główna

Nagrody czekają!

Konkurs plastyczny „WAKACYJNA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Izbicku został rozstrzygnięty.

Kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu – pomysłowość, estetyka wykonania oraz spójność ilustracji z krótkim opisem, komisja konkursowa przyznała:

  • I miejsce za wykonanie pracy nawiązującej do książki „Jagodowe niebo”,

  • II miejsce za zilustrowanie wiersza „Głodny bociek” oraz

  • miejsce III za pracę odnoszącą się do książki „Deresz z parkowej stajni”.

Wszystkim młodym czytelnikom uczestniczącym w konkursie gratulujemy, zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród książkowych.

Nagrodzone prace można zobaczyć w bibliotece.

 

 

 

 


 

 


Nasza biblioteka będzie brała udział w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,blisko-6-tysiecy-bibliotek-w-nowej-edycji-projektu-mala-ksiazka-%E2%80%93-wielki-czlowiek,5350.html 

  

 Drodzy czytelnicy!

W związku z znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z epidemią, od 25 maja wracamy do standardowych godzin otwarcia biblioteki dla czytelników. Zapraszamy w:

 
 ·        poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 900 do 1700 

 ·      środy od 1200 do 1900.

 


 

Informacje dotyczące otwarcia bibliotek

 

Zgodnie z Rozporządzeniem rady Ministrów opublikowanym w dniu 2 maja 2020 roku, biblioteki mogą zostać ponownie otwarte. Biblioteka Publiczna w Izbicku oraz jej Filie w Boryczy i Siedlcu wznawiają działalność w dniu 06 maja. Spełnione muszą zostać określone przez Bibliotekę Narodową rekomendacje. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami:

 

  • Działalność naszych bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania książek bez możliwości wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. 

  • Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony. Zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych Czytelników oraz bibliotekarza.

  • Przy oknie wypożyczeń/zwrotów może znajdować się jedna osoba (czytelnicy powinni zachować dystans przestrzenny min 2 m).

  • Aby uniknąć kolejek przy wypożyczaniu książek zaleca się wcześniejszy kontakt czytelnika z bibliotekarzami w następującej formie:

 

Referat ds. bibliotek w Izbicku Tel. 77 461 72 21 wew. 113, Emeilbiblioteka@izbicko.pl

 

Przypominamy także o możliwości przeglądania zasobów biblioteki pod adresem: https://www.izbicko-gbp.sowa.pl/

 

Filia biblioteczna w Siedlcu: Tel. 77 463 13 16

 

  • Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić kwarantannę w wyznaczonym miejscu.

  • Zamknięte będą też czytelnie, których ponowne otwarcie rekomendowane jest w IV etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Obecnie nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów, wypożyczać czasopism.

 

Zapraszamy!


 

 

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl 

 
© 2012 Untitled | Design by FCT | Images by Fotogrph